multilang-12

مدیریت زبان‌ها در پلتفرم آموزش حضوری، مجازی و آنلاین یکیتا

پلتفرم یکیتا از 7 زبان فارسی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، روسی، ترکی استانبولی و عربی به طور کامل پشتیبانی می نماید. پنل کاربری سایت و اپلیکیشن‌های موبایل یکیتا نیز 7 زبانه هستند و کاربران در سراسر دنیا می‌توانند تجربه خوبی در استفاده از یکیتا داشته باشند.

توضیح مهم درباره زبان در یکیتا:

1- زبان کاربر بازدیدکننده از وب سایت: 

کاربرانی که از گوگل یا با وارد کردن آدرس سایت وارد سایت شما می‌شوند می‌توانند از طریق منوی language زبان سایت را تغییر دهند. با تغییر زبان، محتوای مربوط به آن نمایش داده می شود مثال اگر کاربر زبان انگلیسی را انتخاب کند، تصاویر اسلایدر، دورها ها و بلاگ‌هایی که به زبان انگلیسی وارد شده‌اند را می بیند بنابراین اگر با تغییر زبان چیزی در سایت مشاهده نمی‌کنید یعنی این محتواها قبلا در سایت بارگذاری نشده‌اند. توجه کنید که نرم افزار به صورت خودکار محتوای شما را ترجمه نمیکند و این شما هستید که باید متن ها و عکس را به زبان مورد نظرتون ثبت کنید.

2- زبان کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده‌اند: مانند برگزارکننده، مدرسان و شرکت کنندگان

کاربر وقتی وارد ناحیه کاربری خود می شود می تواند با کلیک روی نام خود در بالای صفحه سایت از منوی باز شده روی گزینه language زده و زبان مورد نظر خود را انتخاب کند. مثال: اگر شما کاربر آلمانی زبان داشته باشید می تواند زبان ناحیه کاربری خود را به آلمانی تغییر دهد و در این حالت ناحیه کاربری و منوها به زبان آلمانی به او نمایش داده خواهد شد.

3- زبان محتواها: مانند دوره ها، بلاگ ها، اسلایدرها، عنوان سایت و …

هنگامی که قصد دارید یک دوره به زبان انگلیسی ثبت کنید باید ابتدا زبان‌های سایت خود را تنظیم کنید. پس از ایجاد تنظیمات که در پایین به آن اشاره می‌شود می توانید دوره خود را به زبان انگلیسی ثبت کنید. توجه داشته باشید، برای ثبت دوره می توانید از دو روش استفاده کنید: ۱- دوره را به زبان فارسی ایجاد کنید سپس عنوان دوره را به زبان‌های دیگر وارد کنید. ۲- برای هر زبان یک دوره تعریف کنید. اگر می‌خواهید تصویر دوره و محتوای دوره در هر زبان به صورت اختصاصی برای همان زبان باشد یا هزینه ثبت نام در زبان‌های مختلف متفاوت است، از این روش استفاده کنید. برای این منظور ابتدا باید زبان پیش فرض سایت را به زبان دوره‌ای که می‌خواهید ثبت کنید تغییر دهید. با این کار دوره شما به زبان پیش فرض سایت ثبت می شود. مثال: زبان پیش فرض سایت را به زبان فرانسه تغییر دهید، ثبت دوره را بزنید و مشخصات دوره را به زبان فرانسه ثبت کنید. حالا در زبان فرانسه وب سایت دوره ای که ثبت کردید قابل مشاهده است.

نکته مهم: زبان ناحیه کاربری شما ربطی به زبان ورود اطلاعات ندارد. زبانی که مشاهده می کنید فقط برای نمایش ناحیه کاربری به زبان کاربر است. پس هنگام ورود اطلاعات مطمئن شوید که چه زبانی برای ورود اطلاعات انتخاب کردید.

تنظیمات زبان سایت:

ابتدا باید وارد ناحیه کاربری برگزار کننده شوید. از منوی سمت راست تنظیمات را انتخاب کنید. وارد تنظیمات زبان شوید.

در این بخش سایر زبان‌ها وجود دارند که برگزارکننده می‌تواند قابلیت چند‌زبانه را در وب‌سایت خود ایجاد کند.

زبان‌هایی که می‌خواهید وب‌سایت شما با آن زبان‌ها نمایش داده شود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با انتخاب هر زبان، باید محتوایی که در قسمت‌های مختلف در سایت ثبت می‌کنید را به آن زبان نیز وارد کنید تا سایت شما با انتخاب آن زبان به درستی نمایش داده شود. (مثال: شما زبان های فارسی و انگلیسی را انتخاب نموده‌اید و قصد دارید یک دوره آموزشی ثبت کنید. در صورتی که دوره آموزشی خود را فقط به زبان فارسی ثبت کنید، هنگام انتخاب زبان انگلیسی در وب سایت، آن دوره آموزشی را نخواهید دید.)

حالا زبان پیش‌فرض خود را انتخاب نماید. (با انتخاب هر زبان، ابتدا وب‌سایت شما برای بازدید‌کنندگان به‌آن زبان نمایش داده می شود.)

در پایان گزینه ثبت را بزنید.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!